Tehlikeli Insanlardan Korunma Duası

Posted on

Tehlikeli Insanlardan Korunma Duası. Ve min şerrin neffâsâti fil ukad. Hak teala sana selam gönderdi.

Kötü insanları Zararından Korunmak ve Kurtulmak için Dua
Kötü insanları Zararından Korunmak ve Kurtulmak için Dua from www.ilahirahmet.com

İnsanların malikine, i̇nsanların (gerçek) ilahına; Kötülüklerden korunma duası hükmünde okunan 7 farklı niyaz dualar müminler için ilahi bir zırh görevi görür. İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden.

Şeyh Şihâbüddin Sühreverdi Hazretleri Buyurdu Ki:

Kötülerin şerrinden korunmak ve onlardan kurtulmak için her gün 7 kere. İşte kötü insanların şerrinden korunmanın yolları. 1) hasetçinin şerrinden allah’a sığınmak:

İnsanlara Kötü Şeyler Fısıldayan O Sinsi Vesvesecinin Şerrinden.

Miftahul cennet duası, en güçlü ve en büyük dilek duasıdır. Kötü insanların şerrinden kurtulmak için dua ya allah bismillah, ya allah bigete hassen. Bu duayı sabahları üç defa okuyana akşama kadar, akşam üç defa okuyana ise sabaha kadar hiçbir bela gelmez.

Ve Min Şerri Hâsidin Izâ Hased.

Kur'anı kerim'den alınmıştır.ehli maneviyat alimlerin tavsiye buyurdukları en tesirli korunma ayetleridir.sabah,öğle,akşam (100) defa okunduğunda insanın vücuduna musallat olmuş veya olacak şeytanlar uzaklaşırlar,gelmek isteyenler de gelemezler. İnsanların malikine, i̇nsanların (gerçek) ilahına; Allah karşımıza iyi insanlar çıkarsın, kötülerin şerrinden korusun.

Kötülüklerden Korunmak Için Okunması Tavsiye Edilen Dua Örneği;Aşağıdaki Duaların Sabah Akşam Okunması Tavsiye Edilmiştir.bu Duaların Okunması Halinde Tüm Kötülüklerden Kötü Insanlardan Zararlardan Korunmuş Olunur.

Ve min şerri ğâsikın izâ vekab. Ölümle burun buruna gelen bir sahabinin allah’a yakarışı ve kabul olan duası. Sahabinin canını malını hırsızdan korumasına vesile olan duası.

Korku Ve Belalardan Korunmak, Kurtulmak Için Ne Yapmalı, Hangi Duaları Okumalı?

Enes'in yanına geldiğimde kapısının önünde oturuyordu. Zulme uğrayıp hakları gaspedilenler, zalimlerden haklarını almadan onlardan ayrılmazlar. Bir kısım âyetlere dayanarak bu tedbirlerden bazısını şöyle zikredebiliriz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *