Mehmet Rahmi Karatay

Posted on

Mehmet Rahmi Karatay. Adı yaygın olarak bilinmese de, bir hiciv ustası olan namdar rahmi karatay, halkın gündelik yaşamına girmiş deyimlerden yararlanarak, memleket gerçeklerini en yalın biçimde gözler önüne sermiştir. Eşi canan karatay ile 1979 senesinde hayatlarını birleştiren ali başak karatay, yıllardır gündemden uzak bir biçimde hayatını sürdürüyor.

İşte Canan Karatay'ın 40 yıldır sır gibi sakladığı eşi Ali
İşte Canan Karatay'ın 40 yıldır sır gibi sakladığı eşi Ali from www.internethaber.com

1961 yılında üsküdar amerikan kız lisesi, 1967 yılında i̇stanbul üniversitesi tıp fakültesi'nden mezun oldu. Karatay diyeti bir yaşam biçimi. İşte canan karatay'ın sır gibi sakladığı eşi ali başak karatay.

İstanbul’da Başlayan Eğitim Kariyerini Liseden Mezun.

1999 senesinde yaşanan gölcük depreminde gönüllü olarak çalışan canan karatay, eşi ali başak karatay ve oğlu mehmet rahmi karatay ile birlikte çalışmışlarıdır. Şu an 34 yaşında (2018 itibariyle) olan oğlu mehmet rahmi karatay, liseyi ve üniversiteyi i̇ngiltere’de okudu. 1961 yılında üsküdar amerikan kız lisesi, 1967 yılında i̇stanbul üniversitesi tıp fakültesi'nden mezun oldu.

Karatay Diyeti Kitabının Arka Kapak Yazısı Şu Şekilde:

Bu kitap, klasik bir diyet kitabı değil. İşte canan karatay'ın sır gibi sakladığı eşi ali başak karatay. Türkiye ve dünyanın yakından tanıdığı canan karatay’ın eşidir.

Konya Ve Afyon’da 1924 Yılına Kadar Öğretmenlik Yapar.

Yergi şiirleri ile tanınan şair. Ebeveyn(ler) ömer naimi efendigil vasfiye efendigil: Karatay oğlu mehmet rahmi karatay’ı da 40 yaşında dünyaya getirdi.

Hukuk Okumuş, Daha Sonra Ondaki Yeteneği Gören Bir Milli Eğitim Müfettişinin Aracılık Etmesiyle, Birkaç Arkadaşıyla.

Liseyi üniversite eğitimini i̇ngiltere’de almıştır. 'kibrit kutusu', 'iki yemek kaşığı' gibi anlamsız ölçülerle insanları strese sokmuyor. Hem de tek başına değil oğlu ve eşi ile birlikte ailece çalışmışlardır.

1979 Yılında Gerçekleştirdikleri Evlilik Sonrasında Oğlu Mehmet Rahmi Karatay Dünyaya Gelmiştir.

1972 yılında i̇stanbul üniversitesi tedavi kliniği'nde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. Tam ismiyle “mehmet namdar şehâb rahmi karatay’dır.” (birinci, 2012:?) i̇lk ve orta öğrenimini kütahya’da tamamlar. Canan efendigil karatay, ali başak karatay ile evlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *