Allah Sevdiği Kulunu Yalnız Bırakır

Posted on

Allah Sevdiği Kulunu Yalnız Bırakır. Kur’an’a iman eden bu gerçeğe de iman etmek. Allaha küsülür mü, allah kulunu neden yalnız bırakır, bunaldım, intiharı düşünüyorum, tanrıya küsmek

Allah'ın kulunu sevdiği nasıl anlaşılır? Haber
Allah'ın kulunu sevdiği nasıl anlaşılır? Haber from www.internethaber.com

Çünkü mahlûkâtın sevgisi, şu yedi husustan birisine bağlı olarak sonradan oluşur: Gerçek aşkı bilen bir kalp, bir damla suya bile hürmetle bakar. Allah, sevdiği kulunu imtihan eder.

26 Mayıs 1990'Da İstanbul'da Doğdu.

Bunlar hep bir devamlılık ilişkisi içinde olur, sırası da pek şaşmaz. Halbuki, şura suresinde, (size gelen belalar, kabahatlerinizin cezasıdır) buyuruldu. Çünkü mahlûkâtın sevgisi, şu yedi husustan birisine bağlı olarak sonradan oluşur:

Dinimize Göre Sevmenin Ölçüsü Ne Olmalı?

Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, dirimim ve ölümüm alemlerin rabbi olan allah'ındır. Enbiya ve evliya, hep dert ve bela içinde yaşadı. Seni çok çok iyi anlıyorum kardeşim.unutmaki yaşayan herkes için bir umut vardır.rabbim ne kapılar açar.daha neler yaşarsın.kendini yalnız hissetme,hiç allah yarattığı kulunu yalnız bırakır mı.allahım tez zamanda hiç ummadığın yerlerden rızıklandırsın seni inşallah.aile hayatından huzuru hiç eksik etmesin.amin

Aşağıdaki Öykü Bir Rüya, Fakat.

Şahver çeli̇koğlu allâh’ın kulunu sevmesi, yaratılmışların birbirlerini sevmeleri gibi değildir. L nureddin yıldız, allah sevdiği kulunu dünyadan korur. İnsomnia'nın saati adlı bir öykü kitabı vardır.

Allah’ı Çok Anmak, Cennet Umudunu Artıran Bir Işarettir.

Allah bir kulunu sevdiği zaman, cibril’i çağırıp “ben falan kulumu seviyorum, sen de onu sev!” der. İnsanlar içinde yalnız bırakır (bedeni halk içindedir ama gönlü yalnız allah iledir) demiştir. Alllah bir kulunu sevdi mi yakarışını duymak için onu belaya maruz bırakır.

Allah Sevdiği Kuluna Önce Kaybettirip Sonra Buldururmuş.

Kulunu yalnız bırakır ki, sadece o'na yönelsin ve o'dan yardım istesin. Allah, sevdiği kulunu imtihan eder. (enam suresi, 162) ayetiyle bildirildiği gibi, yaptıkları her işte, gösterdikleri her tavırda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *