پرویز صیاد درگذشت

Posted on

پرویز صیاد درگذشت. حسن رضیانی هنرپیشه قدیمی به دنبال یک بیماری طولانی و ۷۰ روز بستری شدن در. به علت فوت آقای آزادی اشاره‌ای نشده است.

پرویز صیاد درگذشت
پرویز صیاد درگذشت from alkalimati.com

پرویز صیاد در سال ۱۳۱۸ در لاهیجان به دنیا آمد و در رشتهٔ اقتصاد از دانشگاه تهران دانش‌آموخته شد. پیام پرویز صیاد (صمدآقا) به مناسبت درگذشت ناصر ملک‌ مطیعی ۷۱۸ بازدید منتشر شده در ۶ خرداد ۱۳۹۷ به گزارش خبرگزاری مهر و ایسنا سعید کنگرانی بازیگر قدیمی سینمای ایران به دلیل سکته قلبی درگذشت.

او سپس در سال ۱۳۵۵ در فیلم پشمالو بازی کرد.

پیام پرویز صیاد (صمدآقا) به مناسبت درگذشت ناصر ملک‌ مطیعی ۷۱۸ بازدید منتشر شده در ۶ خرداد ۱۳۹۷ به علت فوت آقای آزادی اشاره‌ای نشده است. به گزارش خبرگزاری مهر و ایسنا سعید کنگرانی بازیگر قدیمی سینمای ایران به دلیل سکته قلبی درگذشت.

اما بعد از گذشت چند سالی تصمیم گرفت که به کار تئاتر خود ادامه بدهد او چند نمایش را هم با برخی از بازیگران قبل انقلاب از جمله پرویز صیاد و شهناز تهرانی اجرا کرده است.

در تلویزیون اما نقش آزادی برجسته‌تر بود و او چندین سریال کمدی طنز بازی و کارگردانی کرد. پرویز کاردان زاده ۱۳۱۶ در شیراز بازیگر و نویسنده و کارگردان قبل از انقلاب و فارغ‌التحصیل از دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک و کارگردانی تلویزیون از انگلستان بود که با بازی در نقش مراد برقی به شهرت رسید او در لس آنجلس زندگی میکرد و. هم‌بازی‌بودن با پرویز صیاد در فیلم مسلخ موجب شد که سید جلال طباطبایی فرصت بازی در یکی از فیلم‌های پرویز صیاد با نام صمد آرتیست می‌شود را پیدا کند.

نکته مهم این بازی‌ها، حضور پرویز صیاد در عمده کارهایی است که آزادی هم در آنها نقش ایفا می‌کرد.

پرویز کاردان بازیگر و کارگردان مشهور ایرانی که به خاطر فیلم هایش قبل از انقلاب اسلامی محبوب شده بود، روز گذشته در سن ۸۴ سالگی در لس آنجلس بر اثر سکته قلبی درگذشت. امیدوارم فرصت داشته باشم درام مستندی از زندگی پرویز نیکخواه تهیه کنم. همسر او پروین دولتشاهی از هنرمندان تئاتر تلویزیون و سینما است است که در سریال ایتالیا ایتالیا همبازی او بود.

پرویز صیاد، مری آپیک و نوذر.

فعّالیت هنری خود را در سال ۱۳۳۶ با چاپ شعر و داستان کوتاه. در آنجا چندین فیلم سینمایی و مستند ساخت. (پرویز صیاد) ۱۳۵۰ اختاپوس (پرویز صیاد) ۱۳۵۲ خانه‌به‌دوش (کارگردان و بازیگر) ۱۳۵۳ آدم کاغذی (کارگردان و بازیگر)

حسن رضیانی (چپ) در نقش عین الله باقرزاده در مجموعه نمایشات تلویزیونی و سینمایی صمد بهمراه پرویز صیاد.

پرویز صیاد در سال ۱۳۱۸ در لاهیجان به دنیا آمد و در رشتهٔ اقتصاد از دانشگاه تهران دانش‌آموخته شد. او در روز ‏۲۱ خرداد ۱۴۰۰ در لس انجلس درگذشت. قاسم گلی متولد ۱۳۲۳ در مشهد، کمدین تئاتر و نمایشنامه های رادیویی بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *