قیمت هر قیراط الماس

Posted on

قیمت هر قیراط الماس. وزن الماس (قیراط) (carat weight) واژه قیراط carat، از کلمه کاروب (carob)، که دانه های گیاهی است و در گذشته برای وزنه از آن استفاده می کردند، گرفته شده. قیمت های موجود در جدول با احتساب نرخ روز دلار (286000 ریال) برآورد شده است.

قیمت هر قیراط الماس به دلار + قیمت هر گرم الماس به تومان
قیمت هر قیراط الماس به دلار + قیمت هر گرم الماس به تومان from sharafonline.ir

در نوامبر سال 2011 یک الماس زرد vivid fancy با وزن 43/36 قیراط به قیمت 2,654,802,70 دلار به فروش رسید و در دسامبر همان سال یک الماس زرد intense fancy با وزن 27/42 قیراط با قیمت 76,470 دلار برای هر قیراط معامله شد. این دانه ها از نظر وزن و شکل بسیار یکدست می باشند. الماس طبیعی بلوری 7.20قیراط کد da15 71,600,000 تومان افزودن به سبد خرید;

یک قیراط معادل 200 میلی گرم و یا 100 سوت می‌باشد.

در جداولی که در ادامه برای تعیین قیمت هر قیراط الماس آمده است، مخفف هایی استفاده شده است که در اینجا لازم است با آن ها آشنا شوید: وزن الماس (قیراط) (carat weight) واژه قیراط carat، از کلمه کاروب (carob)، که دانه های گیاهی است و در گذشته برای وزنه از آن استفاده می کردند، گرفته شده. فاکتور “درجه پاکی” در تعیین قیمت هر قیراط الماس.

در سال 2010 یک الماس زرد Vivid Fancy با وزن 12/16 قیراط، به قیمت 155,232 دلار برای هر قیراط فروخته شد.

قیمت برآورد شده برای این الماس، ۲ میلیارد دلار آمریکا است. قیمت هر قیراط تخمه برلیان گرد 4 الی 4.99 قیراط به هزار تومان. قیمت هر قیراط تخمه برلیان گرد 5 الی 5.99 قیراط به هزار تومان.

نرخهای جدول برای هر قیراط برلیان می باشد و با اضافه کردن دو صفر در جلو هر عدد قیمت به تومان خوانده می شود.

البته قیمت الماس سمت چپ $7,500 است که قیمتی بیشتر از سمت راست 6,500$ میباشد. هفت الماس گران قیمت جهان. اگر میخواید در مورد قیمت الماس اطلاعات داشته باشید این مقاله را مطالعه کنید.

بنابراین هر دوی این نام ها کاملا رایج است.

میانگین قیمت یک الماس آبی یک قیراطی در حدود قیراطی 000/150 دلار است این در حالی است که میانگین قیمت یک الماس یک قیراطی کاملاً بی رنگ 9500 دلار است. بزرگترین الماس قرمز فروخته شده تا کنون، با وزن 5.11 قیراط، به قیمت 8 میلیون دلار، با قیمت 1.6 میلیون دلار برای هر قیراط خریداری شد. یشم سبز یا یشم اعلی (jadeite) یکی از گران قیمت ترین سنگ جواهرهای جهان است که هر قیراط آن با قیمت باورنکردنی ۳ میلیون دلار به فروش می‌رسد.

این اسامی برتری آن نسبت به الماس طبیعی را از جنبه‌های مختلف تلقی می‌کرد؛ یعنی از نظر درخشش و جنبه‌های دیگری که تا حدودی هم خواستار قیمت‌های بالاتر به ازای هر قیراط می‌شد.

نرخهای جدول برای هر قیراط برلیان می باشد. ( قیمت های جدول با توجه به نرخ دلار درج شده در بالا می باشد و با اضافه کردن دو صفر. این دانه ها از نظر وزن و شکل بسیار یکدست می باشند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *