درگذشت پرویز صیاد

Posted on

درگذشت پرویز صیاد. جای ستاره در آسمان است نه در پستوی خانه. حسین علی پناهی شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰.

ستاره سریال دایی‌جان ناپلئون در 64 سالگی درگذشت فایندز
ستاره سریال دایی‌جان ناپلئون در 64 سالگی درگذشت فایندز from www.finds.ir

پرویز کاردان که در سال ۱۳۱۶ متولد شده بود سه ماه پس از انقلاب سال ۵۷ از ایران. آنچه در اینجا می خوانید، مروری است بر. پرویز کاردان درگذشت؛ بازیگر و کارگردانی که با نقش «مراد برقی» در تلویزیون جاودانه شد.

خبر درگذشت وی در شیکه های اجتماعی منتشر شده است که هنو تکذیب یا تایید نشده است.

ایرج پزشکزاد نویسنده و خالق کتاب «دایی‌جان ناپلئون» مشهورترین کتاب طنز فارسی در سن ۹۴ سالگی در لس‌آنجلس دور از وطن درگذشت. پرویز کاردان فعالیت در تلویزیون ایران را به عنوان کارگردان و بازیگر نمایش‌های شبکه سه در سال ۱۳۳۸ آغاز نمود. مهم‌ترین نقش او نقش «سرکار استوار» در سری فیلم‌ها و سریال‌های «صمد آقا» ساخته پرویز صیاد و نیز.

وی در پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ در اثر سکته قلبی ،.

۱۳۴۶ سرکار استوار (منصور پورمند)، (پرویز صیاد) ۱۳۵۰ اختاپوس (پرویز صیاد) ۱۳۵۲ خانه‌به‌دوش (کارگردان و بازیگر) ۱۳۵۳ آدم کاغذی (کارگردان و بازیگر) ۱۳۵۵ مرد اول (کارگردان) ۱۳۴۶ سرکار استوار پرویز صیاد گروهبان حیدری پرویز صیّاد از بازیگران سینمای ایران قبل از انقلاب است که علاوه بر بازیگری نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، نویسندگی و تهّیه‌کنندگی را نیز در کارنامۀ هنری خود دارد.او در سال ۱۳۱۸ در لاهیجان به دنیا.

ما نیز در اندوه درگذشت این نویسنده برجسته و استثنایی ایران با آقای بهمن پزشک زاد، فرزند و یاور جدایی‌ناپذیر پدر، و همه ایرانیان و جامعه ادب دوست جهان همدردیم.

پرویز کاردان، بازیگر و کارگردان سرشناس ایرانی در پی ایست قلبی در لس‌آنجلس آمریکا درگذشت. , بیوگرافی پرویز صیاد, درگذشت پرویز صیاد, همسر پرویز صیاد, فرزندان پرویز صیاد, عکس پرویز صیاد, بیوگرافی بنفشه صیاد, پرویز صیاد زنده است, پاروین صیاد, همسر و فرزندان پرویز صیاد, پرویز کاردان، از پیشکسوتان تئاتر و تلویزیون ایران بر اثر سکته قلبی در ۸۴ سالگی در لس‌آنجلس آمریکا درگذشت.

پرویز کاردان که در سال ۱۳۱۶ متولد شده بود سه ماه پس از انقلاب سال ۵۷ از ایران.

درگذشت نوذر آزادی؛ کوچ همیشگی خالق قاطبه از غربت. پس از پنجاه و چهارمین سالگرد تولدش، بر اثر خونریزی معده در شیکاگو درگذشت. پیام پرویز صیاد (صمدآقا) به مناسبت درگذشت ناصر ملک‌مطیعی.

پرویز کاردان، هنرپیشه و کارگردان قدیمی امروز جمعه بیست و یک خرداد ماه در سن ٨٤ سالگی در شهر لس آنجلس چشم از.

یک اتفاق ساده در سینمای ایران. فعّالیت هنری خود را در سال ۱۳۳۶ با چاپ شعر و داستان کوتاه. پرویز کاردان درگذشت؛ بازیگر و کارگردانی که با نقش «مراد برقی» در تلویزیون جاودانه شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *