تفاوت آشوریان و ارامنه

Posted on

تفاوت آشوریان و ارامنه. برخی‌ از مراسم ملی‌ مذهبی‌ آشوریان عبارتند از: جوامع ارمنیان، زرتشتیان، کلیمیان و آشوریان براساس اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی، نه تنها در انجام مناسک دینی و احوال شخصیه خود آزاد بوده و طبق موازین دینی خود در قبال آنها رفتار می کنند،.

فریده پوراتیان اطلس اقلیت‌های دینی ایران
فریده پوراتیان اطلس اقلیت‌های دینی ایران from adyan-iran.com

بیشترین تعداد کلیساها به‌ترتیب در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان و تهران واقع شده‌اند؛ این کلیساها متعلق به شاخه‌های مختلف مسیحیت اعم از ارتدوکس، آشوری، ارامنه، پروتستان، کاتولیک و غیره هستند. از نسل کشی ارامنه چه می دانید؟ پایگاه خبری فرهنگ انقلاب اسلامی ۹۴/۱/۲۵ دولت عثمانی و ترک های جوان در خلال سال های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۳ مبادرت به یک نسل کشی فجیع نمودند که در آن یک میلیون و پانصد هزار ارمنی به فجیع ترین اشکال ممکن. تاریخ برگزاری عید کریسمس برای ارمنی‌ها روز ششم ژانویه است، ولی این روز را بیشتر مسیحیان در کشورهای مختلف در 25 دسامبر هر سال جشن می‌گیرند.

روز ولنتاین ارامنه (سارکیس مقدس) این روز و جشن بین ارامنه و آشوریان مشترک است البته آشوریان آن را با شکوه بیشتری جشن می گیرند.

تفاوت كيفي بين ارامنه و ساير گروه‌ها وجود ندارد. برخی‌ از مراسم ملی‌ مذهبی‌ آشوریان عبارتند از: از نسل کشی ارامنه چه می دانید؟ پایگاه خبری فرهنگ انقلاب اسلامی ۹۴/۱/۲۵ دولت عثمانی و ترک های جوان در خلال سال های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۳ مبادرت به یک نسل کشی فجیع نمودند که در آن یک میلیون و پانصد هزار ارمنی به فجیع ترین اشکال ممکن.

مسیحیان ایرانی نیز مانند مسلمانان در طول یک قرن گذشته وقف‌هایی را از قبیل وقف کلیساهای متعدد در تهران، کلیسای گوگ تپه و کلیسای مریم‌ننه انجام داده‌اند.

جوامع ارمنیان، زرتشتیان، کلیمیان و آشوریان براساس اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی، نه تنها در انجام مناسک دینی و احوال شخصیه خود آزاد بوده و طبق موازین دینی خود در قبال آنها رفتار می کنند،. به گزارش رسامدیا، سال جدید میلادی از راه رسید و مسیحیان ایران. در جهان اسلام و نیز در میان شیعیان گرایش های متفاوتی وجود داشته و برداشت های مختلفی از.

محمدرضا پهلوی می‌کوشید تا با کرنش هرچه بیشتر در برابر.

در همان روز یعنی در 18 فروردین‌ماه 1375 موقوفه‌ای دیگر با نام گورستان ارامنه در آذربایجان شرقی با همان سه نیت بالا یعنی اطعام مسیحیان، ارامنه و آشوریان، تامین هزینه‌های کلیسا، کمک به مستمندان مسیحی، ارمنی و زرتشتی وقف شد. بیشترین تعداد کلیساها به‌ترتیب در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان و تهران واقع شده‌اند؛ این کلیساها متعلق به شاخه‌های مختلف مسیحیت اعم از ارتدوکس، آشوری، ارامنه، پروتستان، کاتولیک و غیره هستند. درحالي‌كه كليمیان، آشوریان و زرتشتیان داراي مدارس کمتری هستند كه با جمعيت آنان تناسب دارد.

مسیحیان ایران، اعم از آشوریان و ارامنه، در تمامی استان‌های ایران زندگی می‌کنند اما بیشترین تراکم جمعیتی این گروه از مسیحیان را به دلیل سابقه و اماکن تاریخی، بیشتر می‌توان در شهرهای تهران، اصفهان، البرز، و آذربایجان شرقی و غربی دانست.

واقعیت این است که آشوری‌ها پس از سقوط امپراتوری در بین‌النهرین، جزئی از ملت ایران شده و با مردم. نادره شجاع دل مقدمه ویژگی های معماری هر قوم و ملتی برخاسته از عقاید مذهبی، فرهنگ و باورهای آنان است و بدون شناخت. با توجه به اصول مندرج در قانون اساسی ارامنه و آشوریان ایرانی علاوه بر اقلیت‌های مذهبی به عنوان اقوام ایرانی نیز در نظر گرفته شده‌اند و به همین خاطر است که کلیمیان و.

البته برخی از آشوریان و ارامنه ایران که به آیین پروتستان گروه‌اند، مراسم و.

بر اساس شواهد و مدارک موجود، آشوری‌ها ، قرن‌ها در ایران سکونت داشته‌اند، لیکن نمی‌توان تاریخ دقیق ورود آنان را به ایران مشخص کرد. عید میلاد مسیح، شب ژانویه، مراسم قیام حضرت مسیح، جشن عروج حضرت مسیح، عید آب پاشان (حدود دو ماه و نیم بعد از قیام حضرت مسیح)، جشن سال نو آشوری‌ در اول آوریل (نیسان) هر سال كه قدمت آن به حدود 1000 سال قبل از میلاد مسیح می‌‌رسد و جشن. دلیل این تفاوت به اختلاف نظر شاخه‌های مختلف.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *