بازار پارچه استانبول

Posted on

بازار پارچه استانبول. با گذشت سال های طولانی کم کم رونق در بازار بزرگ استانبول افزایش پیدا کرد و تقریبا بیشتر تجارت در این منطقه در بازار. سلطان محمد دوم در سال‌های ۵۶ـ۱۴۵۵ مدتی بعد از تسخیر استانبول در سال ۱۴۳۵، این بازار را ساخت.

بازار بزرگ استانبول ترکیه تور ارزان، تور وان تور قشماول تور
بازار بزرگ استانبول ترکیه تور ارزان، تور وان تور قشماول تور from avaltour.com

در همان سال های نخست تاسیس بازار بزرگ استانبول سلطان محمد دوم ساختمان هایی را در این بازار تاسیس کرد که با کار تجارت پارچه و تجارت جواهرات سلطنتی مشغول بودند. با گذشت سال های طولانی کم کم رونق در بازار بزرگ استانبول افزایش پیدا کرد و تقریبا بیشتر تجارت در این منطقه در بازار. گرند بازار یا چاپالی چارشیِ خودشون، قدیمی ترین بازار سرپوشیده استانبول است که در منطقه سلطان احمد واقع شده و و از طریق ایستگاه تراموایی با همین نام به راحتی قابل دسترسی است.

بازار کاپالی چارشی استانبول یا همان بازار پارچه، یکی از مراکز خرید بسیار مهم در استانبول میباشد.

یکی از بازارهای خوب استانبول جهت خرید بازاری سقف دار است به نام بازار کاپالی چارشی. عمده فروشی تهران ، برای خرید عمده و ارزان لباس و تمام کالاهای مورد نیازتان در تهران می توانید به این مراکز خرید مراجعه کنید. یکشنبه‌ها این بازار از 10 صبح تا 6 عصر باز است.

بازار کاپالی چارشی یک نظم اجتماعی و اقتصادی است که در آن اخلاق، عدالت، برادری، خیرخواهی، با تمام فضایل خوب همراه است و امروزه بر همین اساس مرکز خرید کاپالی چارشی که بازار پارچه استانبول لقب گرفته شکل گرفته.

ساعت کاری بازار ادویه استانبول. پس خرید در استانبول در تور استانبول یکی از گزینه های خوب است. بازار آکسارای (aksaray underground big bazaar)؛ بازار عمده پوشاک استانبول این منطقه مرکز فروش عمده پوشاک، کیف، کفش و پارچه است البته تک فروشی هم در اینجا صورت می‌گیرد.

در روزهای تعطیل رسمی بازار ادویه استانبول تعطیل است.

این بازار از عمده فروشی های پوشاک در استانبول است که علی الخصوص چهارشنبه ها در بازاری به نام چهارشنبه. در این مطلب می خواهیم شما را با جذابیت های شهری و خیابان های معروف استانبول آشنا کنیم. در این بازار بیش از چهار هزار مغازه و بوتیک وجود دارد.

علاوه بر مهم بودن، قدیمی ترین بازار پارچه در استانبول است که سرپوشیده بوده و معماری فوق العاده ای دارد.

بازار پارچه فروشی در استانبول صنعت تولید پارچه و نخ از قدیم از مهم‌ترین محصولات قابل صادر کشور ترکیه بوده و از اصلی‌ترین موارد صادرات در این کشور به شمار می‌رود. خیابان جمهوری، حدفاصل میدان جمهوری تا خیابان دانشگاه. استانبول با نمای فریبنده سوژه خوبی برای عاشقان استانبول است.

” که از “بز” به معنی پارچه مشتق شده.

از جمله کالاهایی که می توان در بازار محمود پاشای استانبول با قیمتی ارزان و به صرفه تهیه کرد می ‌توان به: سلطان محمد دوم در سال‌های ۵۶ـ۱۴۵۵ مدتی بعد از تسخیر استانبول در سال ۱۴۳۵، این بازار را ساخت. با گذشت سال های طولانی کم کم رونق در بازار بزرگ استانبول افزایش پیدا کرد و تقریبا بیشتر تجارت در این منطقه در بازار.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *